Tutvuge aberdiin-anguse lihaveistega Vilsi Anguse aretusfarmis!

Vilsi Anguse farm sai alguse 2012. aastal, kui soetasime endale esimesed 17 tõupuhast lehmvasikat Aberdeen Top Genetics OÜ-st. Hindame väga koos suurepärase tõumaterjaliga Rünno Marmorilt kaasa saadud õpetussõnu ja häid nippe. Veisekasvatusega alustamise hetkest alates oleme pannud väga suurt rõhku aretusele. Ülioluliseks peame loomade heaolu ja tingimusi. Mida rohkem loomi seda vähem tähelepanu jagub igale üksikule loomale. Sellegipoolest, nüüdseks juba 70 pealises ammekarjas, eraldame alati vastpoeginud ammed koos vasika või vasikatega eraldi aeda, et tekiks parem side ja oleks vähem stressi. Heaolust vähemoluline ei ole loomulikult ka kvaliteetne sööt, vesi, mineraalid ja alati värske karjamaa. Kasutame portsjonkarjatamist tagamaks iga 3-4 päeva tagant värske söögilaua loomadele :)
2019 aasta kevadel valiti Vilsi Angus 2018 aasta parimaks lihaveisefarmiks. Suur tunnustus algajatele - kelleks me ennast jätkuvalt veel peame.
2019 aastal tunnustati meid Parima Mahetootja 2019 tiitliga. Täname tunnustuse eest ja jätkame samas vaimus :)

Rahvusvaheline koostöö kindlustab meile parimat tõugu veised

Meie farmi kõrge kvaliteedi märgiks on ka see, et oleme liikmed Šotimaal asuvas Aberdeen Angus Cattle Society ühingus. Aberdeen Angus Cattle Society liikmestaatus tagab, et meie farmi aberdiin-anguse tõugu lihaveised omavad Šotimaa registri poolt väljastatud tõutunnistusi ja EBV-sid (Estimated Breeding Value - hinnanguline aretusväärtus) ning nende kõigi põlvnemine on väga täpselt registreeritud. Näiteks ostes meilt aberdiin-angus tõuveise anname ostjale lisaks Eesti tõutunnistusele ka Šotimaal väljastatud "Pedigree Certificate’i". Tänu Šotimaa ühingu liikmestaatusele on meil ka ülevaade turul pakutavast lihaveiste geneetikast ja tänu Šotimaa ühingu jõudluskontrollis osalemisele saame oma lihaveiste näitajaid võrrelda muu maailma omadega.

Ootame uusi ja kogenud lihaveisekasvatajaid

Kui otsite enda karja täienduseks uut tõumaterjali või soovite alustada lihaveisekasvatusega, siis meie aberdiin-anguse aretusfarmi jõudes olete õiges kohas! Vilsi Anguse farm töötab täies mahus mahepõllumajanduse reegleid järgides. See tähendab, et me ei kasuta oma maadel  mürkkemikaale ega kunstväetisi ning meie loomade sööt on puhas mürkkemikaalide jääkidest. Omame ka vastavat mahetunnustust.

Olete alati oodatud külaline meie farmi!